İADE ŞARTLARI 

 

Kargo ve iade şartları nelerdir?

 
sultanesarp.com, Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüm illere verdiğiniz her 1.000 TL ve üzeri siparişlerde anlaşmalı kargo firmalartımız ile ücretsiz kargo servisi sunar. İade/değişim taleplerinizde üründen kaynaklı bir durum olduğunda kargo bedeli sultansarp.com'a aittir. Bu hizmetimizden yararlanabilmeniz için bizlere göndereceğiniz ürünleri anlaşmalı kargo firmalarımızdan birisi ile göndermeniz gerekir. Anlaşmalı kargo firmaları dışında başka bir kargo firması aracılığı ile gönderilen kargoların ücretleri sultanesarp.com tarafından karşılanmamaktadır. Ürünlerimizin tümü indirimli olduğundan sizlere bu indirimleri sürekli yansıtabilmek için diğer iade ve değişim taleplerinde kargo ücreti Müşteri'ye aittir. Bu durumlarda kargo ücretini ürünü gönderirken ödeyebileceğiniz gibi, anlaşmalı kargo firmamızdan indirimli tutar ile müşteri numaramız ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Karşı ödemeli yaptığınız gönderilerde üründe bir kusur olmadığı hallerde sitemizde geçerli kargo bedeli müşteriye iade edilecek tutardan düşülecektir.
 
 
Gönderilerinizi yaparken anlaşmalı kargo firmalarımız ile göndermeniz gerekmektedir alıcı olarak Sultan Eşarp'ın müşteri numarasını vermeniz ve gönderinizi DOSYA olarak yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde gönderilmeyen kargolarda anlaşmalı tutarın üzerinde üzerinde çıkacak ekstra kargo bedeli müşteriye aittir ve iade edilecek tutardan düşülecektir.
 
PTT Kargo Müşteri Numaramız: 701952111 
 
Aras Kargo Müşteri Numaramız: 1807344311323 
 
 
 

Satın aldığım ürünü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

 
sultanesarp.com'dan satın aldığınız ürün/ürünlerden memnun kalmazsanız eğer kullanmamak şartıyla elinize ulaştıktan sonra yedi (7) gün içerisinde iade edebilirsiniz. İade işleminin yapılabilmesi için iade edilecek ürünlerin; hiç kullanılmamış, zarar görmemiş, ütülenmemiş, tekrar satılabilirliği bozulmamış, etiketi zarar görmemiş ve beraberinde gönderilen kutu ve aksesuarlarına zarar gelmemiş olması gerekir. Fiziki bir mağazada ürünü ne kadar deneyebiliyorsanız en fazla bu ölçüde deneme yapmanız grekmektedir. Belirtilen şartlara uygun olmayan ürünlerin iade/değişim işlemleri gerçekleştirilememektedir. Türkiye dışından verilen siparişlerde iade kabul edilememektedir.
 
 
İade işleminizi başlatabilmek için faturanızın arka yüzündeki iade & değişim formunu eksiksiz olarak doldurarak, iade etmek istediğiniz ürün/ürünler ile beraber bize gönderilmelidir.
İşlemlerinizin daha hızlı yapılabilmesi için IBAN numaranızı ve Hesap sahibi adını tam, eksiksiz ve dosdoğru yazmanız çok önemlidir.
İade etmek istediğiniz ürünleri bize gönderirken; ürünün size geldiği gibi, orjinal ütü izlerinden katlamanız, faturanızın tüm nüshalarını da kargo  paketinin içerisine koyarak kargolamanız gerekmektedir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iade tutarlarındna KDV ve diğer yasal giderler düşülerek iade yapılacaktır.
 
 

İade işlemi ne zaman yapılır?

 
İade etmek üzere sultanesarp.com'a göndermiş olduğunuz siparişiniz önce "Kalite Kontrol Departmanı" tarafından kontrol edilir. Bu süre Mesafeli Satışlar Yönetmeliğine uygun olarak 15 gün sürebilir.  İade işlemi onaylanan siparişlerin, para iadesi yapıldığına dair size otomatik bir SMS gönderilir ve ürün bedeli belirttiğiniz banka hesap numarasına yapılır.
EFT ile yapılan iadeler aynı iş günü hesabınıza yansır. Kredi kartınıza yapılan işlemlerin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
 
Resmi tatil, bayram veya benzeri tatil günleri iş günü olarak sayılmadığından ücretinizin hesaba yansıması bu zamanlara denk gelen günlerde uzayabilir.
 

Satın aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

 
Satın aldığınız ürünü iade edip, yerine yeni bir sipariş oluşturrarak değişim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İade tutarınızı isterseniz banka hesabınıza nakit olarak isterseniz de sitemizdeki alışverişlerde kullanmak üzere hediye çeki olarak alabilirsiniz. 
 
 
Sultanesarp.com'dan satın aldığınız ürün/ürünlerden memnun kalmazsanız eğer kullanmamak şartıyla yedi (7) gün boyunca iade işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İade işleminin yapılabilmesi için değişimi yapılacak ürünlerin; hiç kullanılmamış, zarar görmemiş, ütülenmemiş, tekrar satılabilirliği bozulmamış, etiketi zarar görmemiş ve beraberinde gönderilen kutu ve aksesuarlarına zarar gelmemiş olması gerekir. Belirtilen şartlara uygun olmayan ürünlerin iade/değişim işlemleri gerçekleştirilememektedir. 
 
 

İade/ Değişim için ne kadar ücret ödemem gerekir?

 
Sultanesarp.com'dan yapacağınız alışverişlerinizde, iade/değişim işlemlerinizde de ürünün kusurlu olduğu hallerde kargo bedeli sultanesarp.com'a aittir. Diğer hallerde müşteriye aittir. 
 
 
İade/değişim taleplerinizde üründen kaynaklı bir durum olduğunda kargo bedeli sultanesarp.com'a aittir. Bu hizmetimizden yararlanabilmeniz için bizlere göndereceğiniz ürünleri Aras Kargo firması ile göndermeniz gerekir. Aras Kargo firması dışında başka bir kargo firması aracılığı ile gönderilen kargoların ücretleri sultanesarp.com tarafından karşılanmamaktadır. Ürünlerimizin tümü indirimli olduğundan sizlere bu indirimleri sürekli yansıtabilmek için diğer iade ve değişim taleplerinde kargo ücreti Müşteri'ye aittir. Bu durumlarda kargo ücretini ürünü gönderirken ödeyebileceğiniz gibi, anlaşmalı kargo firmamızdan indirimli tutar ile müşteri numaramız ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Karşı ödemeli yaptığınız gönderilerde üründe bir kusur olmadığı hallerde sitemizde geçerli kargo bedeli müşteriye iade edilecek tutardan düşülecektir. 

 
Gönderilerinizi yaparken anlaşmalı kargo firmalarımız ile göndermeniz gerekmektedir alıcı olarak Sultan Eşarp'ın müşteri numarasını vermeniz ve gönderinizi DOSYA olarak yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde gönderilmeyen kargolarda anlaşmalı tutarın üzerinde üzerinde çıkacak ekstra kargo bedeli müşteriye aittir ve iade edilecek tutardan düşülecektir.
 
PTT Kargo Müşteri Numaramız: 701952111 
 
Aras Kargo Müşteri Numaramız: 1807344311323 

  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR