Yurt Dışı Siparişlerinde Kargo Nasıldır?

Sultanesarp.com'dan Avrupa, Amerika ve Dünyanın heryerine eşarp siparişi verebilirsiniz. 

Siparişlerinizde 2 farklı kargo seçeneği sizi karşılayacaktır.

1- Hızlı Express Kargo
2- Standart Ekonomik Kargo

 

Hızlı Express Kargo

Dünyanın önde gelen kargo firmaları ile yaptığımız anlaşmalar sayesinde 1 günde kargoya teslim edilen siparişleriniz Almanya'ya 2 gün içerisinde, Fransa, Hollanda, İngiltere, Danimarka, Belçika, Avusturya gibi diğer avrupa ülkelerine ise 3 günde adrese teslim yapılmaktadır. Covid-19 önlemleri nedeniyle bazı ülkelerde zaman zaman gümrük girişlerinde ek önlemler alınmakta bu nedenle bazı durumlarda bu süreler biraz daha uzayabilir.

 

Standart Ekonomik Kargo

Daha ucuz kargo fiyatlarıyla ve hatta belli bir tutarın üstündeki tutarlarda Bedava Kargo fırsatlarıyla sipariş vermek isterseniz bu tercihi seçebilirsiniz. Standart kargo seçeneğinde siparişleriniz ortalama 2-5 günde kargoya verilir. Kargonuz Türkiye'den uçak ile yola çıkarak ilgili ülkeye 2-3 gün içinde ulaşmaktadır. Ülke içi dağıtımı ise bulunduğunuz ülkenin standart posta servisi ile yapıldığından teslim süreleri değişebilmektedir. İlgili ülkeye ulaşan kargolar ülkelerine ulaştıktan sonra, Avrupa ülkeleri için 6-14 gün içinde, diğer ülkeler için ise biraz daha uzun sürede adreslerine teslim edilirler. Standart kargo ile yapılan gönderilerde teslim süresi konusunda kesin bir taahüüte bulunamıyoruz fakat oldukça ekonomik fiyatlar ile belki de bedavaya kargo yapabilirsiniz. Covid-19 önlemleri nedeniyle bazı ülkelerde zaman zaman gümrük girişlerinde ek önlemler alınmakta bu nedenle bazı durumlarda bu süreler biraz daha uzayabilir. Bu nedenle süre sıkıntısı olan acil siparişlerinizde standart kargo seçeneğini tavsiye etmiyoruz.

 

Yurt Dışı Siparişlerinde Ödeme Nasıldır?

Yurt dışından vereceğiniz siparişlerinde 3 farklı yöntemi tercih edebilirsiniz.

1- Online kredi kartı ile ödeme

2- Havale ile ödeme Havale ile ödemelerde sadece Türkiye içi bankalardan TL olarak kabul edilmektedir. TL dışındaki para gönderimlerinizi Western Union ile yapabilirsiniz. 

3- Western Union ile ödeme

Western Union tercihini kullanan müşterilerimizin ödeme adımında havale seçip daha sonra 0545 716 4474 nolu Whatsapp sipariş hattımıza Western Union dekontunu iletmeleri gerekmektedir.

 

 

Yurt Dışı Siparişlerinde İptal ve İade Nasıldır?

Yurt dışından verdiğiniz eşarp siparişlerinde siparişiniz kargoya verilmeden önce iptal edebilirsiniz. Yola çıkan kargonuz için iptal işlemi maalesef yapılamamaktadır.

Yurtdışına gönderilen ürünlerimizin defo kontrolleri paketleme yapılmadan hemen önce son kez detaylı bir şekilde tekrardan yapılmaktadır. Eğer sipariş verdiğiniz üründe bir defo tespit edilirse sizinle iletişime geçilerek bilgi verilmekte ve sizin isteğinize göre değişim veya iade yapılmaktadır. Buna rağmen teslim aldığınız üründe defo olursa iade edebilirsiniz. Detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Yurt dışı siparişlerinde alıcı ülkenin gümrük mevzuatına bağlı olarak ürünleriniz Gümrükte bekletilebilir. Nadiren yaşanan bu tarz bir durumda ürünlerinizin gümrükte bekletilmesinden dolayı sultanesarp.com sorumluluk kabul etmez. Böylesi bir durumda doğabilecek gümrük masrafları da müşteri tarafından karşılanacaktır.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR